RESTORĀNI

AFIŠA | RESTORĀNI | JAUNUMI | PASĀKUMI

RESTAURANTS|РЕСТОРАНЫ

Galdiņu rezervācija
Banketu pasūtīšana
+371 27167370
BEZMAKSAS rezervēt galdiņu restorānos
Rīgā un Latvijā - tiešsaitē vai pa tālruni
AFIŠA. RESTORĀNU JAUNUMI

Restorāni „Kolonāde. Mūsu stāsti...” un “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” saņem prestižo Wine Spectator „Best Award of Excellence” balvu.

jūlijs.2017

Restorāni „Kolonāde. Mūsu stāsti...” un “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” saņem prestižo Wine Spectator „Best Award of Excellence” balvu.

Restorāni „Kolonāde. Mūsu stāsti...” un “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” (Sīkāk..)

Rezervēt galdiņu

Arī šogad diviem Rīgas restorāniem ir izdevies iekļūt to pasaules labāko restorānu starpā, kuru vīna piedāvājums viesiem tiek vērtēts kā labākais, un saņemt prestižo Wine Spectator balvu „Best Award of Excellence”. Ik gadu “Wine Spectator” piešķir apbalvojumus par vīna izlasēm trīs kategorijās – “Award of Excellence” (viena glāzīte), “Best Award of Excellence” (divas glāzes) un “Grand Award” (trīs glāzes, un šo apbalvojumu iegūst restorāni ar finansiālo spēju savā saimniecībā uzturēt 1000 un vairāk veidu reibinošā vīnogu dzēriena).

Apbalvojuma iegūšanu, protams, ietekmē vairāki faktori, un kā galvenos Latvijas vīna kultūras patriots Jānis Gailis min šādus faktorus: „Liela nozīme “Best Award of Excellence” apbalvojuma iegūšanā noteikti ir bijusi mūsu cenu politikai – esam ievietoti demokrātiskajā unexpensive kategorijā. Sīvajā konkurencē mūs noteikti izcēla arī ENOMATIC vīna uzglabāšanas sistēma, kura ik dienas ļauj mums servēt līdz pat 35 dažādiem veidiem vīna glāzēs, uzturot to precīzā to pasniegšanas temperatūrā un kvalitātē. Daudz izšķīra arī tā saucamo „vertikālo” vīnu iekļaušana kartē – vienam vīnam piedāvājam nobaudīt dažādus tā ražas gadus. Laikam esam strādājuši pareizā virzienā, tā jāturpina.”

Izcils vīna sortiments nemainīgi tiek uzturēts arī “BIBLIOTĒKA No1 Restorāna” saimniecībā, un šī gada lielākais mūsu lepnums bija Baltijā vienas no lielākajām šampanieša kartes ieviešana, kas atzinīgi novērtēta arī no  „Wine Spectator” puses.  Līdz šim BIBLIOTĒKA No1 Restorāns ticis novērtēts ar “Award of Excellence”, taču šis ir pirmais gads, kad arī šis restorāns saņēmis augsto “Best Award of Excellence”

“BIBLIOTĒKA No1 Restorāna” īpašnieks Oskars Skara atceras, ka ideja par to, ka jāveido šādu šampanieša karti, radās 2015. gada vasarā. „Un kā jau ar jebkuru, iespējams, pārdrošu ideju, tai bija nepieciešama pragmātiska pauze apdomai. Bet mums allaž tīk savām idejām ķerties klāt uzreiz. Un tā, vēsu prātu apdomājot, sapratām, ka ideja jau nebūt nav tik ekscentriska kā šķita sākumā – šampanietis ir dzēriens, kas lieliski saprecinās ar restorānā radītajiem ēdieniem. Jūras veltes, piemēram, austeres un šampanietis, ir saderīga kā zelta kāzu jubileju sasniegusi laulība,” pauž Oskars Skara, kaislīgs šampanieša cienītājs. Kā turpina “BIBLIOTĒKA No1 Restorāna” someljē Ivo Orlovs: „Tas ir mūsu, vīnziņu, uzdevums, parādīt to, ka šampanietis nav tikai svētku dzēriens, svinīgas glāzes pacelšanas ietvaros. Tas baudāms arī ikdienā gluži tāpat kā baltvīns vai sarkanvīns.”

Taču, lai iegūtu kādu no nominācijām, ko ik gadu piešķir “Wine Spectator”, vērtēšanas procesā tiek apskatīta un novērtēta ne tikai vīna karte, bet arī restorāna vakara un desertu ēdienkartes, vīna uzglabāšanas apstākļi un krājumi, cenošanas politika, kā arī citi saistītie kritēriji.

Restorānu „Kolonāde. Mūsu stāsti...” un “BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns” līdzīpašnieks Oskars Skara, komentējot iegūto apbalvojumu, saka: “Jau sākotnēji mūsu vēlme un uzstādījums bija veidot sabalansētu vīnu karti ar kvalitatīviem un augsti novērtētiem vīniem, ko ļoti veiksmīgi ir realizējuši mūsu vīnziņi Jānis Gailis un Ivo Orlovs. Vienmēr esam strādājuši ar pārliecību, ka mūsu vīna karte ir tas, ar ko patiesi varam lepoties, un šie apbalvojumi ir apliecinājums, ka patiešām neesam kļūdījušies. Tas liecina tikai par to, ka restorānu kultūrā mums ir tieši tādas pašas iespējas sevi parādīt kā Rietumeiropas un Amerikas Savienoto Valstu restorāniem.”



Komentārus

  • Obligāti aizpildīt laukus, kas atzīmēti ar: *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
Security Code: